Certyfikat CIRF


Beskidzki rajd konny

Brenna – beskidzki rajd konny (wiek 12-17)

Góry, konie i przygoda to gwarancja udanych wakacji!
Jesteś miłośnikiem jazdy konnej, lubisz góry i przygodę? Wszystko to znajdziesz w położonym w Beskidach Ośrodku Kolonijno – Wypoczynkowym „Hucuł”, w turystycznej miejscowości Brenna – gdzie czekają na Ciebie te atrakcje. W dolinie potoku Jatny, w otoczeniu lasów i górskich szczytów przeżyjesz swoje niezapomniane wakacje. Fani jazdy konnej znajdą tu stadninę, która dysponuje jednym z największych w Polsce stad koni rasy huculskiej. Konie te słyną z łagodnego usposobienia i wytrzymałości, doskonale sprawdzają się pod siodłem. Każdy dzień spędzony na tym obozie będzie niezapomniany.

Program:

BESKIDZKI RAJD KONNY (12-17 lat)

Jeśli lubisz jazdę konną i wyjazdy w teren, pewnie czujesz się w siodle i potrafisz samodzielnie galopować – to ten obóz jest właśnie dla Ciebie. Podczas konnych wycieczek przemierzymy malownicze fragmenty „Beskidzkiego Szlaku Konnego”. Powiemy Ci o czym należy pamiętać wybierając się konno w teren i jak przygotować siebie i konia do takiej wyprawy. W siodle spędzisz łącznie 15 godzin jazdy konnej – 5 na ujeżdżalni i 10 w terenie. Konno poznasz najbliższą okolicę, by po chwili wyruszyć leśnymi ścieżkami w kierunku górskich szczytów. Postaramy się zdobyć konno Błatnią i Klimczok. Wyruszymy także w kierunku Trzech Kopców Wiślańskich. Podczas rajdów nie zabraknie czasu na tradycyjny popas. Oprócz tego będziecie mogli codziennie uczestniczyć w życiu stajni, dowiecie się jakie potrzeby należy zapewnić wierzchowcom, by były zawsze w dobrej formie. W programie również wykłady z psychologii koni oraz ciekawe materiały multimedialne. Umiejętności jeździeckie uczestników będą weryfikowane przez instruktorów w pierwszym dniu zajęć. Jeżeli umiejętności nie będą gwarantować bezpiecznego udziału w rajdzie to wtedy zaproponujemy udział w zmodyfikowanych zajęciach z grupą jeździecką w ośrodku. Na obóz należy zabrać strój do jazdy konnej: buty z płaską, twardą podeszwą, bryczesy, kask jeździecki, pelerynę i kurtkę przeciwdeszczową.

Program fakultatywny

  • Wycieczka do Dream Parku w Ochabach – wstęp do parku i korzystanie z jego atrakcji – cena 90 PLN
  • Wycieczka na krytą pływalnię Delfin do Skoczowa – wodne szaleństwo na basenach ze zjeżdżalnią, gejzerami, biczami wodnymi; przejazd busem/ autokarem – cena 70 PLN
  • Wycieczka do Koziej Zagrody – warsztaty pasterskie, degustacja przysmaków, zwiedzanie zagrody – cena 40 PLN

Zakwaterowanie:

W Ośrodku Kolonijno – Wypoczynkowym „Hucuł” w Brennej. Pokoje 2-, 3-, 4-, 5-osobowe z łazienką, Wi-Fi i telewizorem. W budynku głównym znajduje się jadalnia, świetlica, kawiarnia, sale do gry w tenisa stołowego i bilarda. Obiekt otoczony jest dużym terenem rekreacyjnym. Do dyspozycji uczestników wiata grillowa, taras i duży teren rekreacyjny wokół obietku.

Świadczenia:

Zakwaterowanie:
10 noclegów

Wyżywienie:
całodzienne (3 posiłki i deser) – w stołówce ośrodka. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną.

Transport:
autokar turystyczny.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna SA.

Opieka pedagogiczna i instruktorska, nagrody i pamiątki.

Terminy i ceny:

Brenna – beskidzki rajd konny

Nr grupy Termin Cena  Czas
KPOB0626 26.06 – 06.07.2021 2299 zł 11 dni Plan podróży
KPOB0707 08.07 – 18.07.2021 Sprzedaż zakończona 11 dni Plan podróży
KPOB0718 18.07 – 28.07.2021 2299 zł 11 dni Plan podróży
KPOB0729 29.07 – 08.08.2021 2299 zł
2199 zł
11 dni Plan podróży
KPOB0809 09.08 – 19.08.2021 2299 zł 11 dni Plan podróży

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

Informacje praktyczne:

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów i wychowawców. Zajęcia dopasowane będą do warunków atmosferycznych oraz stanu psychofizycznego uczestników.

Cena nie obejmuje dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży.

Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 17.45. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 10.15.
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 16.45, wyjazd nie później niż o godz. 11.15.

Galeria: