fbpx
Certyfikat CIRF


Moto-Camp – Off Road 4×4 (wiek 14-18)

Jura Krakowsko-Częstochowska

Ponik na Jurze
  • serce Jury Krakowsko-Częstochowskiej,
  • blisko skały,  jaskinie, las i wypoczynek nad wodą,
  • militaria, tor off-road, ścianka wspinaczkowa, kajaki, rowery,
  • pojazdy militarne, samochody terenowe, quady, pitbike.

Wakacje na Jurze spędza się aktywnie. W otoczonych lasami ośrodkach Ponik i ZHP, w sercu Jury Krakowsko- Częstochowskiej, w bliskości tajemniczych jaskiń i zamków na szlaku Orlich Gniazd, nie ma czasu na nudę! Tu możesz spróbować swoich sił we wspinaczce, paintballu i survivalu, pływać kajakiem, jeździć rowerem, zobaczyć średniowieczne zamki i zasmakować OFF ROADU w jurajskich plenerach. Poza zajęciami tematycznymi, związanymi z wybraną tematyką obozu czeka na Was program wspólny: rowery, kajaki, zajęcia strzeleckie z pneumatycznej broni krótkiej i długiej, strzelanie do celów ruchomych i nieruchomych, orientering – wyznaczanie azymutu, obsługa kompasu i busoli, czytanie mapy, gry terenowe, pierwsza pomoc, zajęcia gry sportowe, ogniska, plażowanie i dyskoteka. W razie niepogody, dla chętnych, obozowy turniej gier komputerowych.

Program:

Moto-Camp – Off Road 4×4 (14-18 lat)

Obóz o tematyce motoryzacyjno-terenowej, dla fanów motoryzacji, mechaniki i jazdy terenowej.
Z nami poczujecie atmosferę Camel Trophy lub Paryż-Dakar. Jura to idealne miejsce dla aktywności tego typu. Na obozie będziemy poruszać się po terenie piaszczystym, pustynnym, z ostrymi podjazdami i zjazdami. Kilkukrotnie wybierzemy się na wyprawy terenowe połączone z wymagającymi przeprawami. Nie raz zajdzie konieczność wydobycia samochodu z błotnej przeszkody za pomocą przyrządów: wyciągarka, liny, lewarki, bloczki itp. Każdy uczestnik będzie samodzielnie prowadził w terenie quada, minikrosa (mały motocykl) i będzie uczestniczył w wyprawach samochodem terenowym 4×4. Przed każdym wyjazdem w teren uczestnicy będą sprawdzać stan techniczny pojazdu i dowiedzą się, na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby pojazd był sprawny i jak poradzić sobie z usterką sprzętu. W trakcje zajęć z mechaniki nauczymy się jak wymienić koło w trudnym terenie, dowiemy się, co sprawia, że silnik odpala lub nie, jakie urządzenie odpowiada za napęd na 4 koła i jak sprawdzić stany olejów w poszczególnych podzespołach. Nabędziemy umiejętność doboru ekwipunku, ubioru, pożywienia w zależności od rodzaju wyprawy. Zajęcia terenowe będą się odbywać na specjalnym torze off roadowym, na Pustyni Siedleckiej i na jurajskich bezdrożach.
Na obóz należy zabrać: odzież i buty do wybrudzenia i zmoczenia w terenie (3 komplety), 2 pary rękawic do jazdy quadem. Mile widziane: własny kask, zbroja do jazdy quadem tzw. „żółw”, buty motocrossowe, gogle przeciw kurzowi.

Program fakultatywny:

Przejażdżka autem terenowym. Cena 40 PLN (min, 5 os,)
Jazda quadem. Cena 45 PLN
Zajęcia paintballowe, do wykorzystania 100 kulek. Cena 50 PLN
Przejażdżka wojskowym terenowym samochodem ciężarowym marki KRAZ. Cena 75 PLN (min. 10 osób)
Relaks w Parku Wodnym (min. 7 osób). Cena 70 PLN
Całodniowa wycieczka do Ogrodzieńca i Parku Wodenego Jura – zwiedzanie zamku ogrodzienieckiego i relaks w parku wodnym (min. 7 osób). Cena 110 PLN
Blok zajęć na Mega fajnym Zamku dmuchanym/Zjeżdżalni. Cena 30 PLN

Zakwaterowanie:

W Ośrodku Harcerskim, o powierzchni 6 ha, usytuowanym w środku sosnowego lasu. Zakwaterowanie w drewnianych domkach letniskowych z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym domku są 2 pokoje 3-5 osobowe, łóżka piętrowe. Na terenie ośrodka znajdują się również: kuchnia z jadalnią, świetlica i sanitariaty z natryskami z ciepłą wodą. Zajęcia wodne będą realizowane na terenie stawów w rejonie Złotego Potoku.
lub w Ośrodku „Ponik”, na leśnym, ogrodzonym terenie. Zakwaterowanie w 3-4-,5-osobowych, drewnianych domkach letniskowych z łazienkami. Na terenie ośrodka znajdują się dwa jeziorka z czystą wodą, jedno z piaszczystą plażą. Zajęcia wodne będą realizowane na terenie ośrodka. Wieczory przy ognisku spędzać będziemy na wyspie – urozmaicającej krajobraz ośrodka. W obiekcie, do dyspozycji uczestników, jest również duża wiata z tenisem stołowym, piłkarzykami i grami zręcznościowymi, sklepik, boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.
Ośrodki położone są na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, w otulinie Jurajskiego Parku Krajobrazowego.

Świadczenia:

Zakwaterowanie:
10 noclegów.

Wyżywienie:
śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu; ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. Brak możliwości realizacji diet.

Transport:
autokar turystyczny.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.

Opieka pedagogiczna, medyczna, instruktorska i ratownicza. Realizacja programu.

Terminy i ceny:

Ponik, Ośrodek Harcerski – Moto-Camp – Off Road 4×4 

Nr grupy Termin Cena  Czas
KPOJ0703 03.07 – 13.07.2024 3199 zł   2999 zł 11 dni Plan podróży
KPOJ0714 14.07 – 24.07.2024 3199 zł   2999 zł 11 dni Plan podróży
KPOJ0725 25.07 – 04.08.2024 3199 zł   2999 zł 11 dni Plan podróży
KPOJ0805 05.08 – 15.08.2024 3199 zł   2999 zł 11 dni Plan podróży
KPOJ0816 16.08 – 23.08.2024 3199 zł   2999 zł 8 dni Plan podróży

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

 

Informacje praktyczne:

Cena nie obejmuje dopłat za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży. Od uczestników powyżej 13-go roku życia przy zakwaterowaniu pobieramy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Zabierz ze sobą legitymację szkolną, odpowiedni strój i obuwie do zajęć przewidzianych programem, mały plecak na piesze wycieczki, ciepły sweter/polar, nakrycie głowy, dres, kurtkę nieprzemakalną, buty za kostkę z twardą podeszwą, latarkę z bateriami, strój kąpielowy, preparat przeciw komarom. Obozy przeznaczone są dla osób lubiących aktywność ruchową.
Program obozów zostanie odpowiednio dostosowany do warunków atmosferycznych oraz stanu psychofizycznego uczestników. Mile widziane: odzież moro, buty wojskowe, busole. Na obozy: mania przetrwania, mania strzelania, mania wspinania, Extreme Camp, Off Road, Quady – należy zabrać: śpiwór, karimatę, menażkę i niezbędnik/sztućce.
Wszystkie zajęcia specjalistyczne odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (kaski, ochronniki słuchu, okulary, uprzęże i kamizelki asekuracyjne).

Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 16.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 12.15.
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 15.00, wyjazd nie później niż o godz. 12.00.

Galeria: