fbpx
Certyfikat CIRF


Mini Extreme Camp (wiek 8-11)

Jura Krakowsko-Częstochowska

mini-adventure-camp

Ponik na Jurze
  • serce Jury Krakowsko-Częstochowskiej,
  • blisko skały,  jaskinie, las i wypoczynek nad wodą,
  • militaria, tor off-road, ścianka wspinaczkowa, kajaki, rowery,
  • pojazdy militarne, samochody terenowe, quady, pitbike.

Program wspólny: rowery, kajaki, zajęcia strzeleckie z pneumatycznej broni krótkiej i długiej, strzelanie do celów ruchomych i nieruchomych, orientering – wyznaczanie azymutu, obsługa kompasu i busoli, czytanie mapy, gry terenowe, pierwsza pomoc, zajęcia gry sportowe, ogniska, plażowanie i dyskoteka. W razie niepogody, dla chętnych, obozowy turniej gier komputerowych.

Ten obóz to propozycja dla najmłodszych „twardzieli”, którzy chcą się wcielić w rolę policjanta, żołnierza czy komandosa.
– będziemy strzelać do celu kulkami z farbą z markerów paintballowych, karabinków ASG, wiatrówek oraz z łuku. Wybierzemy najlepszego strzelca obozu.
– będziemy zwiadowcami grając w podchody i gry terenowe.
– każdy młody uczestnik tego obozu pozna techniki linowe i spróbuje swoich sił na ściance wspinaczkowej.
– podczas obozu odbędzie się również wodna baloniada oraz drużynowa bitwa z użyciem pistoletów na wodę.
– za pomocą wykrywacza metali poszukamy skarbów ukrytych w piaskach jury.
– na zajęciach z mini-survivalu będziemy poznawać zasady orientowania mapy w terenie, komunikowania się i odnajdywania wyznaczonej drogi, budowania szałasów i maskowania. Zbudujemy i rozpalimy w bezpieczny sposób ognisko. Nauczymy się samodzielnie przygotowywać posiłek na biwakach, rozpoznawać rośliny, grzyby i tropy zwierząt.
W razie niepogody będziemy trenować strzelanie na grach playstation, co również będzie niezłą frajdą.

Ten obóz to wspaniała, bezpieczna przygoda dla najmłodszych!!!

Program:

Mini Extreme Camp (8-11 lat)

Ten obóz to propozycja dla najmłodszych „twardzieli”, którzy chcą się wcielić w rolę policjanta, żołnierza czy komandosa. Będziemy strzelać do celu kulkami z farbą z markerów paintballowych, karabinków ASG, wiatrówek oraz z łuku – wybierzemy najlepszego strzelca obozu. Będziemy zwiadowcami grając w podchody i gry terenowe. Każdy młody uczestnik tego obozu spróbuje swoich sił na ściance wspinaczkowej i pozna techniki linowe. Podczas obozu odbędzie się również bitwa z użyciem pistoletów na wodę, która wyłoni zwycięską drużynę. Za pomocą wykrywacza metali poszukamy skarbów ukrytych w ziemi. Na zajęciach z mini-survivalu będziemy wspólnie z opiekunami poznawać zasady orientowania mapy w terenie, komunikowania się i odnajdywania wyznaczonej drogi. Zbudujemy i rozpalimy w bezpieczny sposób ognisko. Nauczymy się samodzielnie przygotowywać posiłek na biwakach, rozpoznawać rośliny, grzyby i tropy zwierząt. W razie niepogody będziemy trenować strzelanie na grach playstation, co również będzie niezłą frajdą. Ten obóz to wspaniała, bezpieczna przygoda dla najmłodszych!!! Zarówno chłopców jak i dziewczynek.

Program fakultatywny:

  • Zajęcia na ściance wspinaczkowej. Cena 30 PLN
  • Przejażdżka autem terenowym. Cena 40 PLN (min. 5 os.)
  • Jazda quadem. Cena 45 PLN.
  • Zajęcia paintballowe, do wykorzystania 100 kulek. Cena 50 PLN
  • Przejażdżka wojskowym terenowym samochodem ciężarowym marki KRAZ. Cena 75 PLN (min 10 osób)
  • Całodniowa wycieczka do Ogrodzieńca i Parku Wodnego Jura – zwiedzanie zamku ogrodzienieckiego i relaks w parku wodnym (min. 7 osób). Cena 110 PLN

 

Zakwaterowanie:

W Ośrodku Harcerskim, o powierzchni 6 ha, usytuowanym w środku sosnowego lasu. Zakwaterowanie w drewnianych domkach letniskowych z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym domku są 2 pokoje 3-5 osobowe, łóżka piętrowe. Na terenie ośrodka znajdują się również: kuchnia z jadalnią, świetlica i sanitariaty z natryskami z ciepłą wodą. Zajęcia wodne będą realizowane na terenie stawów w rejonie Złotego Potoku.
lub w Ośrodku „Ponik”, na leśnym, ogrodzonym terenie. Zakwaterowanie w 3-4-,5-osobowych, drewnianych domkach letniskowych z łazienkami. Na terenie ośrodka znajdują się dwa jeziorka z czystą wodą, jedno z piaszczystą plażą. Zajęcia wodne będą realizowane na terenie ośrodka. Wieczory przy ognisku spędzać będziemy na wyspie – urozmaicającej krajobraz ośrodka. W obiekcie, do dyspozycji uczestników, jest również duża wiata z tenisem stołowym, piłkarzykami i grami zręcznościowymi, sklepik, boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.
Ośrodki położone są na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, w otulinie Jurajskiego Parku Krajobrazowego.

Świadczenia:

Zakwaterowanie:
10 noclegów

Wyżywienie:
śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu; ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. Brak możliwości realizacji diet.

Transport:
autokar turystyczny.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.
Opieka pedagogiczna, medyczna, instruktorska i ratownicza. Realizacja programu.

Terminy i ceny:

Ponik na Jurze – obóz Mini Extreme Camp 

Nr grupy Termin Cena  Czas
KPOJ0705 05.07 – 15.07.2023 Sprzedaż zakończona 11 dni Plan podróży
KPOJ0807 07.08 – 17.08.2023 2603 zł
2199 zł
11 dni Plan podróży

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

mini-3

Informacje praktyczne:

Cena nie obejmuje dopłat za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży. Od uczestników powyżej 13-go roku życia przy zakwaterowaniu pobieramy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Zabierz ze sobą legitymację szkolną, odpowiedni strój i obuwie do zajęć przewidzianych programem, mały plecak na piesze wycieczki, ciepły sweter/polar, nakrycie głowy, dres, kurtkę nieprzemakalną, buty za kostkę z twardą podeszwą, latarkę z bateriami, strój kąpielowy, preparat przeciw komarom. Obozy przeznaczone są dla osób lubiących aktywność ruchową.
Program obozów zostanie odpowiednio dostosowany do warunków atmosferycznych oraz stanu psychofizycznego uczestników. Mile widziane: odzież moro, buty wojskowe, busole. Na obozy: mania przetrwania, mania strzelania, mania wspinania, Extreme Camp, Off Road, Quady – należy zabrać: śpiwór, karimatę, menażkę i niezbędnik/sztućce.
Wszystkie zajęcia specjalistyczne odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (kaski, ochronniki słuchu, okulary, uprzęże i kamizelki asekuracyjne).

Galeria: