fbpx
Certyfikat CIRF


Climbing Camp – Mania Wspinania (wiek 10-18)

Jura Krakowsko-Częstochowska

wspin1

Ponik na Jurze
  • serce Jury Krakowsko-Częstochowskiej,
  • blisko skały,  jaskinie, las i wypoczynek nad wodą,
  • militaria, tor off-road, ścianka wspinaczkowa, kajaki, rowery,
  • pojazdy militarne, samochody terenowe, quady, pitbike.

Wakacje na Jurze spędza się aktywnie. W otoczonych lasami ośrodkach Ponik i ZHP, w sercu Jury Krakowsko- Częstochowskiej, w bliskości tajemniczych jaskiń i zamków na szlaku Orlich Gniazd, nie ma czasu na nudę! Tu możesz spróbować swoich sił we wspinaczce, paintballu i survivalu, pływać kajakiem, jeździć rowerem, zobaczyć średniowieczne zamki i zasmakować OFF ROADU w jurajskich plenerach. Poza zajęciami tematycznymi, związanymi z wybraną tematyką obozu czeka na Was program wspólny: rowery, kajaki, zajęcia strzeleckie z pneumatycznej broni krótkiej i długiej, strzelanie do celów ruchomych i nieruchomych, orientering – wyznaczanie azymutu, obsługa kompasu i busoli, czytanie mapy, gry terenowe, pierwsza pomoc, zajęcia gry sportowe, ogniska, plażowanie i dyskoteka. W razie niepogody, dla chętnych, obozowy turniej gier komputerowych.

Program:

Climbing Camp – Mania Wspinania (10-14 lat), (15-18 lat)

Jeśli masz w sobie żyłkę alpinisty i grotołaza, to obóz w jurajskich skałkach jest właśnie dla Ciebie.
Bogaty, ciekawy program: nauka technik wspinania i asekuracji, posługiwania się liną, sprzętem asekuracyjnym i wspinaczkowym. Nocleg w grocie lub pod skałami i ognisko integracyjne dla wspinaczy (konieczny ciepły dres). Nauka wiązania węzłów i tworzenia konstrukcji linowych. Budowa mostów linowych, zjazdy i pokonywanie tras o różnym stopniu trudności. Asekuracja za pomocą m.in. grigri, kubka, ósemki, rolki, płytki Stichta. Wchodzenie po linie na „małpce”, zabawa na skrzynkach. Zajęcia na sztucznej ściance wspinaczkowej. INO – impreza na orientację. Pokaz zdjęć i projekcja filmów o tematyce górskiej.

Obóz podzielony jest na trzy etapy:
1. Zapoznanie ze sprzętem, nauka węzłów, rodzaje i znaczenie asekuracji, bezpieczeństwo,
2. Ćwiczenia i wspinaczka na sztucznej ścianie wspinaczkowej i po „wieży” ze skrzynek,
3. Wyjazdy w skały i pokonywanie tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Ilość i trudność pokonywanych tras wspinaczkowych w skałkach, ze względów bezpieczeństwa, uzależnimy od poziomu umiejętności wspinaczkowych, jakie prezentuje grupa.

Należy zabrać ubiór odpowiedni do chodzenia po jaskiniach (do wybrudzenia) i buty do wspinaczki skałkowej z gumową podeszwą (lub korkotrampki z obciętymi korkami).

Program fakultatywny:

Przejażdżka autem terenowym. Cena 40 PLN (min, 5 os,)
Jazda quadem. Cena 45 PLN
Zajęcia paintballowe, do wykorzystania 100 kulek. Cena 50 PLN
Przejażdżka wojskowym terenowym samochodem ciężarowym marki KRAZ. Cena 75 PLN (min. 10 osób)
Relaks w Parku Wodnym (min. 7 osób). Cena 70 PLN
Całodniowa wycieczka do Ogrodzieńca i Parku Wodenego Jura – zwiedzanie zamku ogrodzienieckiego i relaks w parku wodnym (min. 7 osób). Cena 110 PLN
Blok zajęć na Mega fajnym Zamku dmuchanym/Zjeżdżalni. Cena 30 PLN

 

Zakwaterowanie:

W Ośrodku Harcerskim, o powierzchni 6 ha, usytuowanym w środku sosnowego lasu. Zakwaterowanie w drewnianych domkach letniskowych z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym domku są 2 pokoje 3-5 osobowe, łóżka piętrowe. Na terenie ośrodka znajdują się również: kuchnia z jadalnią, świetlica i sanitariaty z natryskami z ciepłą wodą. Zajęcia wodne będą realizowane na terenie stawów w rejonie Złotego Potoku lub w Ośrodku „Ponik”, na leśnym, ogrodzonym terenie. Zakwaterowanie w 3-4-,5-osobowych, drewnianych domkach letniskowych z łazienkami. Na terenie ośrodka znajdują się dwa jeziorka z czystą wodą, jedno z piaszczystą plażą. Zajęcia wodne będą realizowane na terenie ośrodka. Wieczory przy ognisku spędzać będziemy na wyspie – urozmaicającej krajobraz ośrodka. W obiekcie, do dyspozycji uczestników, jest również duża wiata z tenisem stołowym, piłkarzykami i grami zręcznościowymi, sklepik, boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.
Ośrodki położone są na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, w otulinie Jurajskiego Parku Krajobrazowego.

Świadczenia:

Zakwaterowanie:
10 noclegów.

Wyżywienie:
śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu; ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. Brak możliwości realizacji diet.

Transport:
autokar turystyczny.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.

Opieka pedagogiczna, medyczna, instruktorska i ratownicza. Realizacja programu.

Terminy i ceny:

Ponik na Jurze – Climbing Camp – Mania Wspinania

Nr grupy Termin Cena  Czas
KPOJ0805 05.08 – 15.08.2024 2899 zł   2799 zł 11 dni Plan podróży
KPOJ0816 16.08 – 23.08.2024 2499 zł   2299 zł  8 dni Plan podróży
KPOJ0824 24.08 – 31.08.2024 2499 zł   2299 zł  8 dni Plan podróży

 

Ponik, Ośrodek Harcerski – Survival Camp – Mania Wspinania

Nr grupy Termin Cena  Czas
KPOJ0714 14.07 – 24.07.2024 2899 zł   2699 zł 11 dni Plan podróży
KPOJ0725 25.07 – 04.08.2024 2899 zł   2699 zł 11 dni Plan podróży

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

surv2

Informacje praktyczne:

Cena nie obejmuje dopłat za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży. Od uczestników powyżej 13-go roku życia przy zakwaterowaniu pobieramy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Zabierz ze sobą legitymację szkolną, odpowiedni strój i obuwie do zajęć przewidzianych programem, mały plecak na piesze wycieczki, ciepły sweter/polar, nakrycie głowy, dres, kurtkę nieprzemakalną, buty za kostkę z twardą podeszwą, latarkę z bateriami, strój kąpielowy, preparat przeciw komarom. Obozy przeznaczone są dla osób lubiących aktywność ruchową.
Program obozów zostanie odpowiednio dostosowany do warunków atmosferycznych oraz stanu psychofizycznego uczestników. Mile widziane: odzież moro, buty wojskowe, busole. Na obozy: mania przetrwania, mania strzelania, mania wspinania, Extreme Camp, Off Road, Quady – należy zabrać: śpiwór, karimatę, menażkę i niezbędnik/sztućce.
Wszystkie zajęcia specjalistyczne odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (kaski, ochronniki słuchu, okulary, uprzęże i kamizelki asekuracyjne).

Galeria: